ترجمه یک صفحه وب با استفاده از ترجمه‌ گر گوگل (google translate)

یکی از ابزارهای قدرتمند و در عین حال مفید گوگل ، ترجمه گر گوگل می باشد. ابن ابزار گوگل که به ما امکان ترجمه لغات و عبارات از زبان‌های مختلف را می‌دهد، امکان ترجمه یک صفحه وب با استفاده از آدرس آن را نیز برای ما مهیا کرده است. برای استفاده از این امکان کافیست مراحل زیر را دنبال کنیم.


تنظیمات پروکسی (proxy) در گوگل کروم ( Google Chrome)

تنظیمات پروکسی در مرورگرهای مختلف این امکان را به ما می‌دهد که با تعیین یک سرور پروکسی برروی مرورگر خود و اتصال مرورگر به پروکسی سرور مربوطه ، از آن به عنوان سرویس دهنده استفاده نماید. اطلاع از نحوه تنظیمات پروکسی سرور در عیب یابی اشکالات مرورگر ، که بواسطه تنظیمات قبلی رخ داده است، نیز موثر است. در اینجا به تنظیمات مرورگر گوگل کروم می‌پردازیم.


انتقال بوک مارک ها(Bookmarks) و سایر تنظیمات از سایرمرورگرها به مرورگر گوگل کروم

مرورگر گوگل کروم به عنوان یکی از مرورگرهای محبوب و کارآمد امروزه طرفداران بسیاری دارد. اما یکی از دلایل عدم مهاجرت برخی کاربران به این مرورگر پرقدرت اطلاعات شخصی برروی سایر مروگرهاست. کاربران مدت طولانی با یک مرورگر خاص کارکرده و بوک مارکها ، هیستوری (تاریخچه) و سایر اطلاعات اضافه شده به مرورگر خود را بسیار حیاتی قلمداد می کنند. طبیعتاً انتقال به مرورگری تازه بدون این اطلاعات چالشی بزرگ در مقابل برخی از کاربران خواهدبود. اما مرورگر گوگل کروم ، برای این مساله نیز راه حلی دارد.


دانلود تمامی عکس های یک سایت با استفاده از افزونه (images Downloader)

دانلود کردن عکس از صفحات وب معمولا با راست کلیک روی عکس و ذخیره آن در رایانه اتفاق می افتد. در تمامی مرورگرها می توانید عکس های صفحات وب را بر روی رایانه تان ذخیره کنید.

این کار برای ذخیره یک یا دو عکس منطقی و راحت است. ولی تصور کنید می خواهید تمامی عکسهای موجود در یک صفحه اینترنتی (مثلا 100 عکس) را بر روی رایانه تان ذخیره کنید! ذخیره تک تک آنها کاری طاقت فرسا خواهد بود!

برای انجام اینکار می توانید از افزونه images Downloade در مرورگر کروم (Google Chrome) استفاده کنید.

 

 

 


تعویض موتور جستجوگر مرورگر کروم (Google Chrome)

از امکانات بسیار مفید و کاربردی مرورگر گوگل کروم (Google Chrome) می توان به امکان جستجوی مستقیم از طریق نوار آدرس اشاره کرد. به این معنی که برای جستجوی هر عبارتی می توانید آن عبارت را در قسمت نوار آدرس کروم (محلی که آدرس سایت ها را وارد می کنید) وارد کنید و بدون نیاز به مراجعه به سایت های جستجو نتایج جستجو را مشاهده کنید.
مرورگر کروم به صورت پیشفرض برای جستجو از موتور جستجوی گوگل (Google) استفاده می کند. در این آموزش می آموزیم که چگونه موتور جستجوی مرورگر گوگل کروم را تغییر دهیم.
 مجموع آموزش ها 14 (3 صفحه | درهر صفحه 5)