حذف کردن مخاطبین از قسمت چت جیمیل (Gmail)

به احتمال زیاد برای شما هم پیش آمده افرادی را که در لیست مخاطبین صندوق پستی جیمیل خود اضافه کردید، خودکار به قسمت چت جیمیل هم اضافه شده اند. اگر بخواهید این مخاطبین را از قسمت چت جیمیل (Gmail) خود حذف کنید تا دیگر در این قسمت نشان داده نشوند، آموزش این قسمت را دنبال کنید.

دسته بندی:  سرویس های گوگل   ادامه

ترجمه یک صفحه وب با استفاده از ترجمه‌ گر گوگل (google translate)

یکی از ابزارهای قدرتمند و در عین حال مفید گوگل ، ترجمه گر گوگل می باشد. ابن ابزار گوگل که به ما امکان ترجمه لغات و عبارات از زبان‌های مختلف را می‌دهد، امکان ترجمه یک صفحه وب با استفاده از آدرس آن را نیز برای ما مهیا کرده است. برای استفاده از این امکان کافیست مراحل زیر را دنبال کنیم.


دانلود کلیپ‌ از سایت یوتیوب (Youtube) بدون نیاز به ابزار

با توجه به وجود کلیپهای سودمند بسیاری برروی پایگاه یوتیوب و نیاز ما به ذخیره برخی از کلیپ‌ها ، در ای آموزش سعی داریم روشی بسیار آسان و بدون نیاز به ابزار خاص را جهت دانلود کلیپ‌های مورد نظر از یوتیوب معرفی نماییم.

 

 


ایجاد فرم نظرسنجی با استفاده از(Google Drive)

شرکت گوگل در راستای توسعه امکانات خود برای استفاده بیشتر کاربران ، افزونه‌های را در دسترس کاربران قرارداده است که استفاده از آنها گرچه بسیار ساده است اما گستره‌ای نامحدود از توانایی‌ها را برای کاربران خود فراهم می‌کند. شاید تا چندی پیش تولید محتوای تعاملی برای کاربران معمولی وب کاری دشوار و حتی ناممکن بود.به عنوان نمونه امکان این که کاربری سوالی را به عنوان نظرسنجی مطرح کرده و در تعامل با سایر کاربران نتایج آن را رصد نماید ، بدون صرف هزینه زمانی قابل توجه ، وجود نداشت. اما گوگل به راحتی چنین امکانی را در اختیار کاربران قرار داده است.


تعویض موتور جستجوگر مرورگر کروم (Google Chrome)

از امکانات بسیار مفید و کاربردی مرورگر گوگل کروم (Google Chrome) می توان به امکان جستجوی مستقیم از طریق نوار آدرس اشاره کرد. به این معنی که برای جستجوی هر عبارتی می توانید آن عبارت را در قسمت نوار آدرس کروم (محلی که آدرس سایت ها را وارد می کنید) وارد کنید و بدون نیاز به مراجعه به سایت های جستجو نتایج جستجو را مشاهده کنید.
مرورگر کروم به صورت پیشفرض برای جستجو از موتور جستجوی گوگل (Google) استفاده می کند. در این آموزش می آموزیم که چگونه موتور جستجوی مرورگر گوگل کروم را تغییر دهیم.
 مجموع آموزش ها 18 (4 صفحه | درهر صفحه 5)