دانلود کردن بخشی از یک فایل زیپ (Zip) یا رر (Rar)

اگر با فرمت های فشرده zip و Rar آشنایی داشته باشید، می دانید که از این فرمت ها برای فشرده سازی و جمع کردن چندین فایل در یک فایل استفاده می شود. استفاده از این فرمت ها در محیط اینترنت و بستر وب بسیار شایع است. زیرا علاوه بر فشرده سازی فایل ها و کاهش حجم آنها و افزایش سرعت دانلود، کاربران براحتی می توانند چندین فایل را همزمان دانلود کنند.
امکان دارد که کاربری بخواهد فقط یکی از چندین فایل را که در قالب یک فایل فشرده شده اند را دانلود کند! برای مثال تصور کنید که چندین قسمت از یک سریال همگی در یک فایل zip یا Rar قرار داده شده اند و شما فقط به یک قسمت از سریال (یکی از فایل ها) نیاز دارید و نمی خواهید کل فایل حجیم را دانلود کنید. راه حل، دانلود تنها قسمتی از فایل فشرده است. برای آشنایی با روش نحوه دانلود قسمتی از یک فایل فشرده ادامه آموزش را دنبال کنید.

دسته بندی:  اینترنت/کاربردی   ادامه

تغییر رمزعبور(password) بر روی ویندوز 8 و 8.1 (windows 8 , 8.1)

قرار دادن رمز عبور (password) از ابتدایی ترین اقدامات حفاظتی برای جلوگیری از دسترسی دیگران به اطلاعات خصوصی و محرمانه رایانه شخصی در ویندوز است. با بکارگیری امکان پسورد (رمزعبور) سیستم عامل ویندوز به هنگام روشن شدن دستگاه، از شما رمزعبور درخواست می کند تا در صورت وارد کردن صحیح آن، شما را به صفحه دسکتاپ (Desktop) هدایت کند. علاوه بر این، در صورت پشتیبانی سخت افزاری رایانه تان، می توانید از اثرانگشت و یا تشخیص چهره توسط دوربین وبکم رایانه تان به عنوان اقدامات بعدی حفاظتی در برابر ورود افراد دیگر به ویندوزتان استفاده کنید.
در این آموزش نحوه تغییر رمز عبور در ویندوز 8.1 را می آموزیم. 

دسته بندی:  ویندوز/کاربردی   ادامه

تغییر تصویر صفحه لاگین ویندوز 8 و 8.1 (Windows 8 & 8.1)

قابلیت شخصی سازی و تغییر ظاهر و تم  سیستم عامل ویندوز (windows) از ویژگی های برجسته آن بشمار می آید. بخصوص در ویندوز 8 و 8.1 کاربران اجازه تغییرات گسترده ای در ظاهر و شکل و شمایل سیستم عامل خود دارند. تغییراتی نظیر : شخصی سازی رنگ و شکل منوها، پنجره ها، رنگ و ظاهر مترو (windows metro) و ...
در این آموزش قصد داریم نحوه تغییر تصویر صفحه لاگین (windows Login) را بیاموزیم.
 

دسته بندی:  ویندوز/کاربردی   ادامه

نمایش مشخصات کارت گرافیک و رزلوشن صفحه نمایش در ویندوز 7 و 8

از دردسر های بزرگ کاربران به هنگام تعویض ویندوز، نصب درایو های لازم بر روی سیستم عامل و به صورت ویژه نصب درایور کارت گرافیک (Graphic Card) است. شناسایی نوع و مشخصات کارت گرافیک بمنظور تهیه و نصب درایور مناسب از ملزومات اینکار است. 

برای این کار می توانید از نرم افزار های تشخیص و نصب درایور یا به صورت ساده تر از قسمت کنترل پنل ویندوز (control Panel) اقدام کنید.

 

 

دسته بندی:  ویندوز/کاربردی   ادامه

چگونه به کمک چند خط منحنی یک پروانه بکشیم؟

توی نقاشی اکثر کودکان تصاویری مثل گل، درخت، ابر، خورشید و در کل اجزای طبیعت بچشم می خوره.روح لطیف کودکان خواستار به تصویر کشیدن این پدیده هاست و بدون شک به کمک و راهنمایی والدین خود نیاز دارند. اگر شما پدر و مادر عزیز دوست دارین ذهن خلاق کودکتان را جلا دهید، می توانید با ما در مجموعه آموزش های نقاشی کودکان همراه باشید.

در این آموزش نحوه کشیدن یک پروانه ی با نمک، به کمک چندتا خط منحنی، دایره و بیضی آورده شده است. ویدئوی این آموزش را از دست ندهید.

 

دسته بندی:  کاربردی/هنری   ادامه


مجموع آموزش ها 100 (20 صفحه | درهر صفحه 5)