ذخیره فایل ورد (Microsoft Word) با فرمت های مختلف

نرم افزار Microsoft Word از نرم افزارهای کاربردی مجموعه نرم افزاری آفیس Microsoft Office ، جهت تایپ متن و نامه ها از طریق رایانه است. امکانات گسترده این نرم افزار و سهولت استفاده از آن برای کاربران آن را به یکی از نرم افزارهای محبوب و پرکاربرد در جهان بخصوص در محیط های اداری و برای تایپ سند، نامه و ... تبدیل کرده است.
از ویژگی های برجسته این نرم فزار می تواند به امکان خروجی گرفتن متن تایپ شده در فرمت های متنوع اشاره کرد! اگرچه فرمت پیش فرض این نرم افزار doc. و docx. است ولی براحتی می توان متن تایپ شده را با فرمتهای دیگری مثل پی دی اف (Pdf) و xml و html و jpeg و .... ذخیره کرد.

دسته بندی:  آفیس/ورد   ادامه

قرار دادن رمز عبور بر روی فایل ورد (Word 2013)

گذاشتن رمز عبور بر روی فایل های متنی محرمانه و اسناد مهم از نیاز های کاربران می باشد.برای محافظت از مشاهده سند های متنی نرم افزار ورد2013 (word 2013) در این آموزش همراه ما باشید.

 

 

دسته بندی:  آفیس/ورد   ادامه

وارد کردن قسمتی از تصویر برنامه در حال اجرا در برنامه word

بعضی مواقع نیاز به این وجود دارد که قسمتی از تصویر اجرای یک برنامه انتخاب شود و در متن قرار گیرد. نرم‌افزارهای فراوانی برای تصویربرداری از برنامه‌های درحال اجرا وجود دارد. اما "word" همه‌ی کارها را آسان کرده است. نیازی به نرم‌افزار جدیدی نیست. تنها با چند کلیک می‌توانید هر قسمت از برنامه‌های درحال اجرای خود را انتخاب کنید و در متن وارد کنید. روش زیر را به کار برید تا با این امکان جالب آشنا شوید.

دسته بندی:  آفیس/ورد   ادامه

شمارش تعداد کلمات در نرم افزار word

گاهی اوقات لازم است تعداد کلمات متن یا بخشی از متن را بشماریم. به عنوان مثال در بسیاری از موارد متن ما محدودیت تعداد کلمه دارد. به عنوان مثالی با جزئیات بیشتر، در بسیاری از همایش‌های دانشگاهی تعداد کلمات قسمت چکیده می‌بایست از تعدادی خاص کمتر باشد. اولین راهی که به ذهن می‌رسد شمارش دستی کلمات است. اگر تعداد خطوط دو الی سه خط باشد این کار زمانبر نیست. اما فرض کنید متن ما چندین صفحه باشد. بنابراین شمارش دستی هم زمانبر است هم پراشتباه. خوشبختانه نرم‌افزار "word" همه‌ی کارها را آسان کرده است.

دسته بندی:  آفیس/ورد   ادامه

ویرایش فایل‌های PDF توسط نرم افزار word 2013

برای ویرایش فایل‌های PDF در گذشته از نرم‌افزارهایی برای تبدیل این نوع فایل‌ها به فایل‌های word استفاده می‌شد. با استفاده از word2013 دیگر نیازی به نصب نرم‌افزار یا افزونه‌ی جدیدی برای ویرایش فایل‌های PDF نیست. شما می‌توانید به روش زیر فایل‌های PDF خود را ویرایش نمایید و آنها را با هر قالبی ذخیره نمایید.

 

 

دسته بندی:  آفیس/ورد   ادامه


مجموع آموزش ها 11 (3 صفحه | درهر صفحه 5)