ایجاد لایه جدید در پالت لایه های برنامه فتوشاپ (photoshop)

فتوشاپ (Adobe Photoshop) از نرم افزار های محبوب و پر کار برد در زمینه طراحی و ویرایش عکس است.

از ویژگی های بارز این نرم افزار قابلیت ایجاد لایه ها برای کار کرد قوی تر و روان تر نرم افزار است. با استفاده از لایه ها می توان عکس ها و آبجکت های مختلف را در سطح مختلف مدیریت و دسته بندی کنید.

در این درس نحوهء ایجاد لایه ها در نرم فزار فتوشاپ را می آموزیم.

دسته بندی:  فتوشاپ   ادامه

کلید میانبر تنظیم اندازه قلم مو (brush) در برنامه فتوشاپ (photoshop)

با انتخاب ابزارهایی مثل  Brushقلم مو، پاککن eraser))، ابزارهای شدت رنگ (dodge, burn, sponge)، ابزارهای روتوش و ترمیم تصاویر و ... اشاره گر ماوس به شکل دایره تبدیل میشود. بنا به محلی که از این ابزارها استفاده می کنیم باید اندازه های مختلفی برای آنها تنظیم کنیم. حتی پیش میاید در یک مکان با هر کلیک یک اندازه جدیدی برای ابزار  انتخاب کنیم. این کار ممکن است سرعت شما را به طور چشم گیری پایین آورد، در این  بخش علاوه بر آموزش روش های مختلف تغییر اندازه براش ترفند آن نیز آورده شده است.

دسته بندی:  فتوشاپ   ادامه

حذف لایه های اضافه از پالت لایه ها (Layers) در نرم افزار (Photoshop)

اگر در پالت لایه تعدادی لایه وجود دارد که بلااستفاده و اضافه هستند بهتراست  آنها را حذف کنید تا علاوه بر نظم بخشیدن به پالت لایه ها، حجم کار نیز کم شود.اگر سند شما حجم بالایی داشته باشد ممکن است در عملکرد سیستمتان اختلال ایجاد شود.دراین آموزش طرق مختلف حذف لایه از پالت لایه ها ارائه شده است. سایر آموزش های نقلی مرتبط با فتوشاپ را از این قسمت مشاهده کنید.

دسته بندی:  فتوشاپ   ادامه

نحوه لینک کردن لایه ها (link layers) در برنامه فتوشاپ (photoshop)

لینک کردن چند لایه به یکدیگر در برنامه فتوشاپ ازجمله قابلیت های خاص  این برنامه برای بالا بردن سرعت عملکرد گرافیست است. در این صورت با جابجا کردن یه آبجکت روی بوم سایر موارد لینک شده به آن نیز به طور خودکار جابجا خواهند شد.در این آموزش بویژه ویدئوی مربوطه با این قابلیت برنامه فتوشاپ بیشتر آشنا خواهید شد.

 

 

دسته بندی:  فتوشاپ   ادامه

نحوه کپی کردن لایه ها (duplicate layer) در برنامه فتوشاپ (photoshop)

اگه بخواین در برنامه فتوشاپ جلوه های ویژه و افکت های جذاب ایجاد کنید، شاید نیاز پیدا کنید که بارها و بارهااز لایه ای کپی بگیرید یا به اصطلاح آن را duplicate  کنید. در این آموزش  روش های مختلف کپی کردن اطلاعات یک لایه فتوشاپی را برای شما آورده ایم. با ما و سایر آموزش های فتوشاپی  همراه باشید.

 

 

دسته بندی:  فتوشاپ   ادامه


مجموع آموزش ها 26 (6 صفحه | درهر صفحه 5)