تنظیم موزیلا فایرفاکس (Mozilla Firefox) برای نمایش صحیح اعداد در متون فارسی

سایت‌ها و سیستم های تحت وب  بسیاری برای کاربران فارسی زبان ایجاد شده‌اند و طبیعتاً کاربران قابل توجهی نیز دارند. اما یکی از مشکلاتی که ممکن است برای برخی از کاربران به وجود بیاید(به خصوص کاربرانی که در محیط‌های رسمی و به لحاظ کاری از این سیستم‌ها استفاده می‌کنند) مشکل نمایش اعداد فارسی است. شما متن یا جدولی از داده‌ها دارید که به زبان فارسی هستند اما فرمت نمایش اعداد در آن ها به صورت لاتین است. 


دانلود فیلم از یوتیوب (Youtube) با کمک فایرفاکس (Firefox)

یوتیوب (Youtube) معروف ترین سایت اشتراک گذاری فیلم در دنیاست که مالکیت آن در اختیار شرکت گوگل است. دانلود آسان و بی دردسر همیشه از مشکلات کاربران این سایت بوده. زیرا این سایت اجازه دانلود ویدئوهای خود را نداده و برای دانلود آنها باید از نرم افزار های مختلفی استفاده کرد.

در این آموزش نحوه دانلود ویدئو از سایت یوتیوب (Youtube) توسط مرورگر فایرفاکس را یاد می گیریم.

 

 


چگونه با دور زدن تحریم، در یاهو (Yahoo Mail) ایمیل بسازیم؟ (با کمک فایرفاکس)

یکی از نیازهای انسان در جهان امروز نیاز به صندوق پستی و ایمیل است که سرویس دهندگان متعددی مانند:Microsoft ،Gmail  و Yahoo این امکانات را در دسترس همگان قرار می دهند.

متاسفانه در ماههای اخیر سایت یاهو (Yahoo Mail) با تحریم نمودن کاربران ایرانی از ثبت نام آنها جلوگیری می کند. از این رو برای تکمیل ثبت نام بایستی با روش ها و ترفندهایی این تحریم یاهو را دور زد.

در این آموزش قصد داریم تا بوسیله مرورگر موزیلا فایرفاکس و افزونه tamper data اینکار را انجام دهیم.

اگر از مرورگر گوگل کروم استفاده می کنید از این آموزش استفاده کنید.

این آموزش باطل شد برای ساخت اکانت به آموزش زیر مراجعه کنید.

با توجه به لغو تحریم ایرانیان در تاریخ 1393/06/22 برای ساخت اکانت یاهو میل به این آموزش "ساخت ایمیل در سیستم جدید یاهو Yahoo Mail(رفع تحریم یاهو برای ایران)" مراجعه کنید.

البته اگر حتما تاکید ندارید که در سرویس یاهو ایمیل بسازید می توانید آموزش ساخت ایمیل در سرویس گوگل ما را مطالعه کنید.
 


دانلود از یوتیوب و سایت های اشتراک ویدئو!

حتماً برای شما هم اتفاق افتاده که کلیپی را در اینترنت دیده و بخواهید آنرا دانلود نمایید اما لینک دانلودی برای آن پیدا نکرده اید، در این آموزش نحوه دانلود این ویدئو ها را به کمک افزونه های مرورگر فایرفاکس آموزش می دهیم.

 

 

دسته بندی:  فایرفاکس   ادامه

پاک کردن هیستوری - History

تمام مرورگر ها ویژگی بنام هیستوری یا همان تاریخجه دارند و لیستی از تمام سایت هایی که به آنها مراجعه کرده اید در هیستوری ذخیره سازی می شود. به این وسیله امکان دیدن فعالیت های گذشته شما وجود دارد. شما می توانید آنها را مشاهده یا پاک کنید. شما خواهید توانست بازدیدهای روزانه و هفتگی خود و یا فرزندانتان را نیز مرور کنید. ما روش کار با هیستوری 3 مرورگر معروف و پر کاربرد فایرفاکس، گوگل کروم و اپرا را بررسی خواهیم کرد. با کلیک روی لینک های زیر به آموزش مرورگر خود مراجعه کنید.مجموع آموزش ها 21 (5 صفحه | درهر صفحه 5)