دانلود کردن بخشی از یک فایل زیپ (Zip) یا رر (Rar)

اگر با فرمت های فشرده zip و Rar آشنایی داشته باشید، می دانید که از این فرمت ها برای فشرده سازی و جمع کردن چندین فایل در یک فایل استفاده می شود. استفاده از این فرمت ها در محیط اینترنت و بستر وب بسیار شایع است. زیرا علاوه بر فشرده سازی فایل ها و کاهش حجم آنها و افزایش سرعت دانلود، کاربران براحتی می توانند چندین فایل را همزمان دانلود کنند.
امکان دارد که کاربری بخواهد فقط یکی از چندین فایل را که در قالب یک فایل فشرده شده اند را دانلود کند! برای مثال تصور کنید که چندین قسمت از یک سریال همگی در یک فایل zip یا Rar قرار داده شده اند و شما فقط به یک قسمت از سریال (یکی از فایل ها) نیاز دارید و نمی خواهید کل فایل حجیم را دانلود کنید. راه حل، دانلود تنها قسمتی از فایل فشرده است. برای آشنایی با روش نحوه دانلود قسمتی از یک فایل فشرده ادامه آموزش را دنبال کنید.

دسته بندی:  اینترنت/کاربردی   ادامه

ایجاد گروه در شبکه اجتماعی فیسبوک (Facebook)

یکی دیگر از ویژگیهای شبکه اجتماعی فیس بوک ساخت گروه می باشد .شاید بخواهید گروهی داشته باشید که فقط اعضای خاص مثلا هم کلاسیهای دانشگاه یا اقوام شما فقط در آن عضو باشند .
گروه ها در فیس بوک برای اشتراک گذاری اطلاعات و مطالب با یک گروه خاص از کاربران تشکیل شده اند. در گروه ها با ارسال هر مطلب تنها اعضای آن گروه با خبر شده می توانند به مطالب پاسخ دهند. در این آموزش خواهیم  آموخت چگونه گروهی جدید در فیس بوک بسازیم. 

برای ساخت گروهی جدید در فیس بوک:

 

دسته بندی:  اینترنت/فیس بوک   ادامه

نحوه ی آفلاین شدن در فیس بوک (Facebook)

بعضی کاربران علاقه ای به چت ندارند و دوست ندارند کسی متوجه آنلاین بودن آنها شود شما می توانید وضعیت آنلاین بودن خود را با خاموش کردن چراغ چت از دوستانتان مخفی کنید.

 


بلاک کردن (مسدود کردن ) اشخاص یا اپلیکیشن ها در فیس بوک (facebook)

اگر شخصی یا برنامه ی به هر نحوه ی موجب آزار شما می شود می توانید آن را مسدود کنید.وقتی شما کسی رو مسدود کنید این شخص دیگر توانایی برقراری ارتباط و ارسال در خواست به شما را نخواهد داشت همچنین اگر از طرف  اپلیکیشن یا بازی ها بارها دعوتنامه دریافت کرده و از آن خسته شده اید می توانید آن اپلیکیشن را نیز مسدود کنید.

 

دسته بندی:  اینترنت/فیس بوک   ادامه

چگونه از مخاطبین خود در یاهومیل بک آپ(Backup-پشتیبان) تهیه کنیم؟

جابجایی بین سرویس های مختلف ایمیل و یا انتقال مخاطبین (contacts) بین ایمیل،گوشی های تلفن، تبلت ها و ... از نیازهای عمده کاربران است. اکثر سرویس های تحت وب و ارائه دهنده های سرویسهای ایمیل امکان پشتیبان گیری (Backup) از مخاطبین را فراهم می کنند.

در این آموزش به معرفی روش پشتیبان گیری از سرویس ایمیل یاهو می پردازیم.

 مجموع آموزش ها 64 (13 صفحه | درهر صفحه 5)